İMALAT VE ÜRETİM SEKTÖRÜNDE OTOMATİK DEPO SİSTEMLERİNİN VERİMLİLİĞİ

İMALAT VE ÜRETİM SEKTÖRÜNDE OTOMATİK DEPO SİSTEMLERİNİN VERİMLİLİĞİ

  • 1888 Okuma
  • 17 Mart 2021, 10:28

Hassas envanter kontrolü, ürün kayıplarını en aza indirmek ve depo alanınızı en iyi şekilde kullanmak istiyorsanız, otomatik depolama sistemleri en iyi seçenektir. İster hammadde deposunda, ister bitmiş ürün deposunda veya işlem içi depolamada kullanın, otomatikleştirilmiş depolama sistemleri bir üretim tesisinde birçok avantaj sunar.

Hammadde deposu

Hammadde stoklanan bir depoda hammadde zamanında stoklamak ve boşalan alanların tespiti gerçekleştirip yeniden stok tutmak için ürün miktarını bilmek önemlidir. Bunun için otomatik depolama çözümleri, WCS (Depo Kontrol Sistemi) gibi özel yazılımlarla entegre edilmiştir. Bu tür depolarda gerekli olan tüm değişkenlerin (güvenlik kontrolleri, depolama koşulları FIFO, LIFO, vb.) kontrol edilmesini sağlar.

Bu sayede otomatik depolama, stok eksikliği veya ürün kayıplarından kaynaklanan hat duruşlarının önüne geçer. Yeterli hammadde stoğu tutmanızda çok büyük kolaylıklar sağlar.

İşlemdeki ürünlerin deposu

 Bu tür bir depoda, otomatik depolama, süreçlerin tüm üretim hattı boyunca senkronize olması için birikim tamponlarının oluşturulmasını destekler, böylece üretim ve imalat sürecinde hattın ihtiyacı olan bütün malzemeler gerçek zamanlı olarak hatta gönderilir. Dakik kontrol sağlar ve üretim hattının olası malzeme eksiğinden durmasını en aza indirir.

Plastik enjeksiyon imalat endüstrilerinde, bu özellikle kullanışlıdır çünkü otomatikleştirilmiş depolama sistemleri, kürleme işlemlerinin bir sonraki işleme yönlendirmek için zamanında yürütülmesine izin verir.

Bitmiş ürün deposu

Montaj tesisleri, ürünlerin montaj hatlarında tam olarak gerekli olduğu anda olması gereken çok katı politikalarla çalıştığı için, otomatikleştirilmiş depolama çözümleri, her bir ürünün ne zaman ve hangi sırada çıkması gerektiğini kontrol eden küçük tamponlar aracılığıyla etkin bitmiş ürün işlemeyi sağlamak için mükemmeldir.

Otomatikleştirilmiş depolama sistemleri, üretim tesislerinin üretkenliğini bu şekilde artırır, sürelerini kolaylaştırır ve üretim hatlarındaki kayıpları en aza indirir.

Sunduğumuz tüm otomatik depolama çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TEKLİF AL