Üretim Tesislerinde Endüstriyel Konveyörler Olmasının Faydaları

Üretim Tesislerinde Endüstriyel Konveyörler Olmasının Faydaları

  • 1757 Okuma
  • 20 Aralık 2020, 22:40

Konveyör sistemi, üretim tesislerinde vazgeçilmezdir. Genellikle kullanımlarına göre iki tipte sınıflandırılırlar: üretim sürecinde kullanılanlar ve hat sonu işlemlerinde kullanılanlar.

  • Üretim süreci Konveyörleri

Üretim bandı olarak kullanılan konveyörler ürünlerin; taşıma şekli, hızı, yönü, hizalanması, biriktirilmesi, duraklaması gibi üretim sürecinde ihtiyaç duyulan süreçlerin gerçekleştirilmesinde kullanılır. Bunu gerçekleştirirken konveyörler tek bir hatta veya toplu tipte kullanılabilir (birkaç hatta aynı anda birkaç ürün).

Konveyör sistemi olmadan üretim hatlarından verim elde edilemez.  Konveyörler bant sistemi standart üretimin yanında işletmeye özel olarak da tasarlanıp imal edilir. Gıda konveyörü, içeçek konveyörü, ilaç konveyörü gibi farklı alandaki sektörlere farklı tip konveyörler tasarlanır. Paslanmaz konveyörden metal konveyöre kadar birçok çeşit konveyör çeşidi bulmak mümkündür. Sadece şase kısmı değil, aynı zamanda bant türü de üretim sürecine uygun hale getirilecek proses süreci tamamlanmış olur.

Kısacası, üretim sürecinde kullanılan konveyör bant sistemi sürecin daha hızlı, karlı ve az maliyetli olmasını sağlayarak ciddi faydalar sağlar.

  • Hat Sonu Konveyörleri

Ürün zaten başka bir ikincil ambalajın (tepsi, kutu, paket) içindeyken, ambar, paletleme veya yükleme istasyonuna taşınmalıdır. En pratik ve ekonomik yol genellikle konveyörlerin kullanılmasıdır. Bu alternatif, ürüne daha transferinin daha hızlı olmasını sağlar ve üretim alanında maksimum temizliğe izin verir

Genellikle, farklı üretim hatlarından farklı paketlenmiş ürünler birleştirilir ve bunların depolanmadan veya son müşteriye gitmeden önce ürün türüne veya diğer kriterlere göre ayrılması gerekir; konveyörlerin, dakikada yaklaşık 200 kutu veya paket akışıyla insan müdahalesi olmadan sınıflandırmaya izin veren otomatik ayrıştırma sistemleri çok yararlı olduğu durumdur. Böylece, merkezi kontrol sisteminize gerçek zamanlı olarak bilgi göndermenin yanı sıra, operasyon çok güvenilir ve yüksek verimli hale gelir.

Çözümün değişkenlerinin belirlenmesi, uygulamaya, ele alınacak ürün türüne ve şirketinizin hedeflerine bağlı olacaktır. İç lojistik otomasyonu hakkında herhangi bir karar vermeden önce, beklenen yatırım getirisine göre projenin uygulanabilirliğini kapsamlı bir şekilde analiz etmelisiniz.

TENURMAK'a gelin, bir tedarikçiden daha fazlasını göreceksiniz, üretim tesisinizi otomatikleştirmek için stratejik bir ortağız. Size yatırımınızın kesinliğini, rekabet gücünü ve geri kazanımını mümkün olan en kısa sürede sağlayalım.

TEKLİF AL