Keşif ve Projelendirme

Keşif ve Projelendirme

Bu aşamada uzman ekibimiz konveyörün kurulacağı alanı inceleyerek zemin ve mekan etüdünü gerçekleştirir. Uygun sistemin belirlendiği bu aşamada olabilecek en uzun ve ekonomik konveyör sistemini hizmetinize sunabilmek için transferi sağlanacak ürünün özellikleri incelenir. Böylece en uyumlu malzeme kullanarak konveyörünüz üretilir ve oldukça uzun süre sorunsuz şekilde hizmetinize sunulur. Konveyörün projelendirme aşaması için oldukça büyük önem taşıyan keşif aşamasında konveyörün tasarlanmasından projelendirilmesine montajından çalışma performansının planlanmasına kadar birçok plan keşif aşamasında kurgulanır.

Kısaca keşif aşamasının amaçlarını şu şekilde özetleyebiliriz;
- Konveyör / sorter sistem / üretim hattı / paketleme sistemi üzerinde transferi gerçekleştirilecek ürünün gereksinimlerine göre konveyör bandının seçilmesi.
- Konveyörün kullanılacağı alana göre şase tipinin belirlenmesi.
- Konveyörün çalışacağı alandaki dış etmenlere göre (tozlu, havasız, Islak Kuru, zemin, ağırlık) mekanizmasının planlanması.
- Elde edilen tüm verilere göre konveyörün proje aşamasına geçilmesi.

Tüm bu etmenler uzmanlar tarafından kurgulanarak keşif aşaması gerçekleştirilir ve proje aşamasına geçilir. Keşif yapıldıktan sonra keşif ekibimiz projelendirme ekibimize bir rapor sunar. Sunulan raporda konveyörün kullanılacağı alanın özellikleri (mekanın toz, hava, sıcaklık, durumu) ve ürün üzerinde transferi gerçekleştirilecek ürünün özellikleri (ağırlığı, sıcaklığı, konveyöre uygulayacağı baskı ve dış yüzeyi) belirtilir. Buna göre projelendirme ekibi mekanizma ve  tercih edilecek bandın özelliklerini belirler.

Keşif sonucunda özel bir teklif üretilir. Nihai fiyat, peşinat oranı, ödeme planı gibi konularda anlaşma sağlandığı takdirde üretim aşamasına geçilir. Belirlenen takvimde montaj ve sistem entegrasyonu gerçekleştirilir.

Keşif ve Projelendirme

Paylaş

TEKLİF AL